Catering Hashimoto pomocny w walce z chorobą tarczycy

Chorując na Hashimoto każda kobieta powinna szczególnie dbać o siebie. Warto stosować kosmetyki silnie nawilżające, ponieważ skóra potrzebuje nadmiernego nawilżenia. Nie wolno zapominać o aktywności fizycznej, dzięki której będziemy czuć się lepiej nie tylko fizycznie, ale także psychicznie. Zauważymy poprawę nastroju i dobre samopoczucie. Trzecim elementem jest właściwe dobrana dieta. Catering Hashimoto jest bardzo dużym ułatwieniem dla osób cierpiących na te chorobę. Dzięki gotowym i wysokiej jakości produktom każdy chory jest w stanie dostarczyć codziennie wartości odżywcze pozytywnie wpływające na układ immunologiczny.

Choroba Hashimoto najczęściej wywołuje niedoczynność tarczycy. Z kolei niedoczynność tarczycy objawia się suchością skóry, wypadaniem włosów, przybieraniem na wadze i rozdrażnieniem. Chorzy powinni unikać dań smażonych i pieczonych. Warto zadbać o obecność produktów bogatych w jod, cynk, żelazo i selen. Bolączką osób chorych na Hashimoto są zaparcia. Do jadłospisu koniecznie należy dodać błonnik, który znajduje się w produktach pełnoziarnistych, zbożowych, w warzywach oraz owocach. Pozytywny wpływ na nasze samopoczucie ma białko pochodzące z chudych mięs i ryb.

Czego unikać w diecie Hashimoto?

Osoby chorujące przewlekle na Hashimoto nie mogą spożywać produktów, które zawierają tak zwane związki wolotwórcze. Związki wolotwórcze znajdują się w krzyżowych warzywach, takich jak brokuł, kalafior, jarmuż czy kalarepa. W jadłospisie nie zaleca się również różnego rodzaju warzyw kapustnych. Jak zatem skomponować dietę? Warto skorzystać z usług profesjonalistów, którzy przygotują katalog produktów i potraw za Ciebie. Składy i receptury są zawsze tworzone w oparciu o wiedzę i doświadczenie dietetyków. Nie zaleca się jednak obniżenia kaloryczności posiłków. Taki zabieg może spowodować zaburzenia pracy tarczycy i metabolizmu. Odpowiednio zbilansowana dieta zapewnia zdrowy wygląd i bardzo dobre samopoczucie.

Może Ci się również spodoba