Dieta dla osób chorych na Hashimoto

Pewnie niejedna kobieta z chorobą tarczycy zastanawia się czy wdrożenie specjalnej diety poprawi jej samopoczucie oraz kondycję psychiczną i fizyczną. Należy pamiętać, że choroba Hashimoto nie jest wywoływana przez choroby tarczycy. To Hshimoto powoduje chorobę tarczycy, najczęściej niedoczynność. Jeżeli ktoś ma stwierdzone Hashimoto to wskazane jest wdrożyć w codzienne życie nowy jadłospis. Przede wszystkim dieta pozwoli utrzymać atrakcyjną formę i pozytywne samopoczucie. Należy wspomnieć, że dietetycy wraz z lekarzami endokrynologii tworzą jadłospisy, które są bezpieczne dla zdrowia i życia pacjentów. Catering dietetyczny Warszawa Hashimoto oferuje Hit Dieta w atrakcyjnych cenach. Posiłki uwzględniają wszystkie dobroczynne produkty oraz ich działanie na osłabiony układ immunologiczny. W tym przypadku odpowiednio dobrane artykuły spożywcze odgrywają kluczową rolę w leczeniu i łagodzeniu objawów choroby Hashimoto.

Odpowiednio zbilansowany dzienny jadłospis obniża poziom TSH. Z kolei obniżony poziom TSH powoduje zmniejszenie dawki leku przyjmowanego codziennie rano przez pacjenta. Dieta dla osób z ta chorobą jest zawsze skomponowana po indywidualnej konsultacji z pacjentem, jego wynikami i preferencjami żywieniowymi. Należy pamiętać, że ogólne normy żywieniowe są bardzo podobne do tych, które poleca się wszystkim dbającym o zdrowy styl życia. Chorzy na Hashimoto powinni spożywać do pięciu posiłków dzienne, podobnie jak wszystkie osoby, które zdrowo i regularnie się odżywiają. Ciekawostką jest fakt, że ostatni posiłek można zjeść około dwie godziny przed zaśnięciem.

Jakich produktów należy unikać?

Przede wszystkim tych najbardziej przetworzonych, czyli słodyczy ze wzmacniaczami smaku, mrożonych fast foodów oraz sztucznych przekąsek w postaci chipsów. Równie ważne jest regularne nawadnianie organizmu. Dziennie zaleca się pić około dwa litry wody mineralnej. Niedoczynność tarczycy spowodowana Hashimoto nie lubi potraw smażonych i pieczonych. Warto zadbać o potrawy bogate w jod, cynk, żelazo oraz selen.

Może Ci się również spodoba