Dietą w Hashimoto

Istnieją takie schorzenia, które wymagają przestrzegania szczególnej diety. Sposób odżywiania ma bowiem wpływ nie tylko na naszą sylwetkę i samopoczucie, ale także stan zdrowia. Jedną z chorób, przy której to, co jemy ma duże znaczenie jest hashimoto – najczęstsza przyczyna niedoczynności tarczycy.

Dieta sokowa i jej terapeutyczne działanie

Odpowiednia dieta jest jednym ze sposobów na to, aby wspomóc leczenie tej choroby. W diecie chorych powinny się znaleźć przede wszystkim takie składniki jak witamina D, jod, selen, żelazo i antyoksydanty. Na szczęście w te składniki jest bogatych wiele smacznych potraw. Cierpiący z powodu hashimoto powinni sobie często serwować tłuste ryby, kolorowe warzywa i owoce, a także migdały, różne rodzaje orzechów i wiele innych rzeczy. W ich diecie nie powinno być jednak goitrogenów, które znajdują się w niektórych warzywach – między innymi w kapuście, brokułach czy kalafiorze. Smaczną propozycją dla cierpiących na hashimoto jest dieta sokowa, którą do domu mogą zamówić mieszkańcy Warszawy. Świeżo wyciskane soki mogą mieć zbawienny wpływ na nasze samopoczucie i zdrowie. Soki nie tylko dostarczają naszemu organizmowi smacznych i zdrowych składników, ale także oczyszczają go z toksyn.

Zdrowa dieta z dowozem do domu

Soki w diecie hashimoto muszą być jednak naturalne, najlepiej świeżo wyciskane, bo tylko wtedy spełnią swoją rolę i będą korzystne dla naszego organizmu. Jeżeli przygotowywanie zdrowych soków i potraw jest dla nas zbyt czasochłonne lub problematyczne, to dieta z dowozem jest dobrym wyjściem z tej sytuacji. Zdrowy catering to propozycja zarówno dla tych, którzy po prostu chcą się dobrze odżywiać, jak i dla osób z przeróżnymi problemami zdrowotnymi. Dostarczane do domu dania są skomponowane tak, aby odpowiadały zapotrzebowaniu naszego organizmu. Jadłospis możemy skomponować z pomocą specjalistów, a o liczbie dostarczanych nam posiłków decydujemy samodzielnie. Dieta w chorobie hashimoto pozwoli utrzymać odpowiednią wagę, a także uporać się z zaparciami czy bólami stawów i mięśni.

Może Ci się również spodoba