Hashimoto a ciąża – najczęściej pojawiające się wątpliwości

Hashimoto a ciąża? To najczęściej zadawane pytanie endokrynologom przez młode kobiety, które myślą o macierzyństwie. Będąc ciąży należy dostarczyć organizmowi wszystkich składników odżywczych, które będą pozytywnie wpływały nie tylko na rozwój dziecka, ale także na organizm kobiety, a w szczególności na jej układ immunologiczny. Komponowanie posiłków na własną rękę może być trudne i czasochłonne. Warto skorzystać z pomocy profesjonalistów i zamówić catering dietetyczny najlepszej jakości.

Każdego dnia otrzymuje się aż pięć różnorodnych i świeżych posiłków skomponowanych zgodnie z oczekiwania i potrzebami klienta. Catering dla osób z chorobą Hashimoto cieszy się bardzo dużą popularnością w szczególności wśród osób mieszkających w dużych miastach. To schorzenia wymaga przestrzegania zasad żywieniowych wykluczenia pewnych grup produktów spożywczych. Na pierwszym miejscu należy wyeliminować artykuły spożywcze, które są bogate w związki wolotwórcze. Do tej grupy należą warzywa kapustne, kalafior, brokuł, jarmuż i kalarepa. Nie zaleca się spożywania artykułów mocno przetworzonych, takich jak fast foody, mrożonki i słodycze. Osoby cierpiące na Hashimoto powinny jeść jak najwięcej gotowanych lub gotowanych na parze potraw. Dania smażone, a nawet pieczone nie są wskazane. Trzeba pamiętać o nawadnianiu organizmu i dostarczaniu związkó, takich jak żelazo, jod i selen.

Słów kilka o chorobie

Choroba Hashimoto została odkryta i sklasyfikowana już w 1912 roku. To schorzenie stwierdza się u coraz większej liczby osób. Najczęściej dotyka ona młode dziewczęta i kobiety w przedziale wieku 16-25 lat. Czym charakteryzuje się Hashimoto? Choroba przewlekła, inaczej nazywana autoimmunologicznym zapaleniem tarczycy.

Choroby autoimmunologiczne charakteryzują się tym, że organizm uznaje jeden ze swoich elementów za wrogi. Tutaj układ immunologiczny rozpoznaje białka tarczycowe jako wrogie i sam je niszczy. Choroba jest przewlekła, ale można z nią żyć. Niezbędna jest regularna kontrola u endokrynologa i codzienne przyjmowanie leków. Warto pamiętać jeszcze o aktywności fizycznej i specjalnej diecie.

Może Ci się również spodoba