Jak powinna wyglądać dieta przy Hashimoto?

Dieta przy Hashimoto powinna wyeliminować produkty ze związkami wolotwórczymi. Tego rodzaju związki zawierają warzywa krzyżowe, czyli różnego rodzaju kapusty, brokuły, kalafiory, jarmuż i kalarepa. Poza tym osoby cierpiące na Hashimoto, podobnie jak te, które dbają o zdrowy styl odżywiania muszą pamiętać o pięciu posiłkach dziennie bogatych w jod, żelazo, cynk i selen. Jakich jeszcze produktów należy unikać? W szczególności tych najbardziej przetworzonych, czyli słodyczy ze wzmacniaczami smaku, mrożonych fast foodów oraz sztucznych przekąsek w postaci chipsów. Trzeba pamiętać, aby codziennie dostarczyć organizmowi co najmniej dwa litry wody mineralnej. Nie zaleca się jadania potraw smażonych i pieczonych.

Czy warto zdecydować się na catering dietetyczny chorując na Hashimoto?

Oczywiście, że warto! Dieta pudełkowa jest dedykowana wszystkim osobom, które są zapracowane, zabiegane lub cierpią na schorzenia, które wymagają restrykcyjnego przestrzegania diety i unikania pewnej grupy produktów. To olbrzymie ułatwienie, ponieważ nie trzeba na własną rękę tworzyć jadłospisu, który będzie działał dobroczynnie na organizm. Idealne rozwiązanie, dzięki któremu oszczędza się czas i pieniądze. Ma się pewność,że dostarczane posiłki są zawsze świeże i różnorodne. Co więcej, indywidualnie dopasowane do potrzeb organizmu.

Catering dla osób z chorobą Hashimoto to posiłki skomponowane pod tę przypadłość. Dieta pudełkowa cieszy się coraz większą popularnością. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ w dobie bycia eko każdy szuka zdrowych rozwiązań. A idealnie dopasowana dieta zmniejsza objawy choroby i pozwala na radość z jedzenia. Nie każdy wie, że dieta Hashimoto powinna wykluczać lub minimalizować gluten i laktozę. Co bywa bardzo trudne w domowych warunkach i wymaga zmiany nawyków żywieniowych o 360 stopni. Prócz potraw smażonych i pieczonych Hashimoto nie lubi nadmiaru produktów sojowych, kawy, alkoholu i napojów gazowanych. Jednak po kilku miesiącach stosowania diety chorzy na Hashimoto zauważają lepszy stan skóry i włosów, samopoczucie. A skłonności do depresji znikają.

Może Ci się również spodoba