Jak wyleczyć Hashimoto?

Jak wyleczyć Hashimoto? Choroby Hashimoto nie można wyleczyć. To schorzenie przewlekłe, której ustalenie przyczyny pojawienia się jest bardzo trudne. Specjaliści wskazują na czynniki genetyczne i środowiskowe. Na przykład zanieczyszczenia środowiska zbyt dużymi odpadami metalu może wywoływać chorobę, ale także stres czy bardzo słaba odporność. Aby funkcjonować normalnie i bezobjawowo, należy regularnie badać się, wykonywać badanie TSH i przestrzegać diety.

Restrykcje dotyczą popularnym produktów, jednak z powodzeniem można wdrożyć nowe nawyki żywieniowe. To dzięki niej wesprzemy osłabiony układ immunologiczny. Należy unikać potraw smażonych i pieczonych, mocnej kawy, alkoholu i słodyczy, które należą do grupy produktów wywołujących zapalenie. Warto dodatkowo suplementować się w jod, selen i żelazo. Nie wolno kupować przetworzonych produktów, które zawierają substancje konserwujące, barwniki, zagęszczacze i sztuczne aromaty. Hashimoto nie lubi soi, serów żółtych, topionych i śmietany ze względu na zbyt dużą zawartość tłuszczy. Dieta powinna być uboga w warzywa zawierające związki wolotwórcze. Chodzi tutaj o warzywa kapustne, kalafiory, brokuły, kalarepy i jarmuż.

Dieta pudełkowa dla osób z Hashimoto

Coraz więcej osób cierpiących na Hashimoto decyduje się na zakup diety pudełkowej. Dlaczego? Mają pewność, że posiłki powstają z dokładnie wyselekcjonowanych produktów i są idealnie dopasowane do indywidualnych potrzeb klienta. Co więcej, zauważają spadek wagi.

Może Ci się również spodoba