Jak wyleczyć Hashimoto?

Jak wyleczyć Hashimoto? Choroby Hashimoto nie można wyleczyć. To schorzenie przewlekłe, której ustalenie przyczyny pojawienia się jest bardzo trudne. Specjaliści wskazują na czynniki genetyczne i środowiskowe. Na przykład zanieczyszczenia środowiska zbyt dużymi odpadami metalu może wywoływać chorobę, ale także stres czy bardzo słaba odporność. Aby funkcjonować normalnie i bezobjawowo, należy regularnie badać się, wykonywać badanie TSH i przestrzegać diety.

Restrykcje dotyczą popularnym produktów, jednak z powodzeniem można wdrożyć nowe nawyki żywieniowe. To dzięki niej wesprzemy osłabiony układ immunologiczny. Należy unikać potraw smażonych i pieczonych, mocnej kawy, alkoholu i słodyczy, które należą do grupy produktów wywołujących zapalenie. Warto dodatkowo suplementować się w jod, selen i żelazo. Nie wolno kupować przetworzonych produktów, które zawierają substancje konserwujące, barwniki, zagęszczacze i sztuczne aromaty. Hashimoto nie lubi soi, serów żółtych, topionych i śmietany ze względu na zbyt dużą zawartość tłuszczy. Dieta powinna być uboga w warzywa zawierające związki wolotwórcze. Chodzi tutaj o warzywa kapustne, kalafiory, brokuły, kalarepy i jarmuż.

Dieta pudełkowa dla osób z Hashimoto

Coraz więcej osób cierpiących na Hashimoto decyduje się na zakup diety pudełkowej. Dlaczego? Mają pewność, że posiłki powstają z dokładnie wyselekcjonowanych produktów i są idealnie dopasowane do indywidualnych potrzeb klienta. Co więcej, zauważają spadek wagi.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *